Svijet

Salmond: Škotska će se otcijepiti u narednih 20 godina

Salmond: Škotska će se otcijepiti u narednih 20 godina
Salmond: Škotska će se otcijepiti u narednih 20 godina
Srna-Rojters

LONDON - Škotska će se otcijepiti od Ujedinjenog Kraljevstva u narednih 20 godina, rekao je odlazeći lider škotskih nacionalista Aleks Salmond.

Salmond, vođa Škotske naconalističke partije, rekao je da je taj sudbinski put već određen.

"Međutim, broj stanica na tom putu i tačno vrijeme dolaska do tog cilja tek treba da se utvrdi", rekao je Salmond za BBC, nakon što su juče objavljeni rezultati istraživanja prema kojima bi većina glasača podržala nezavisnost Škotske, ako bi referendum bio održan danas.

On je dodao da će konačnu odluku donijeti škotski narod.

Na referendumu 18. septembra 55 odsto Škota odbacilo je nezavisnost od Britanije i izjasnilo se za ostanak u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Najčitanije