Svijet

Šestoro umrlo od kontaminiranih krastavaca

Šestoro umrlo od kontaminiranih krastavaca
Šestoro umrlo od kontaminiranih krastavaca
Srna

TOKIO - Japanski zdravstveni zvaničnici saopštili su da je šest ljudi umrlo, a najmanje 100 se razboljelo na sjeveru zemlje jer su jeli kisele krastavce kontaminirane bakterijom ešerihija koli.

Zvaničnici ostrva Hokaido objavili su da su krastavce proizvodile dvije lokalne kompanije i prodavale ih širom regiona. Prvi slučajevi zaraze zabilježeni su prije deset dana.

Većina žrtva su starije osobe iz domova u kojima su zbrinute, a među umrlima je i jedna četvorogodišnja djevojčica iz Sapora, prenio je AP.

Kiseli krastavci su popularan dodatak jelima u Japanu, a ovi smrtni slučajevi su šokirali zemlju. Većina slučajeva trovanja hranom u prošlosti je bila vezana za meso ili morsku hranu.

Zvaničnici su pokrenuli istragu, ali se već sumnja da nije izvršena pravilna sterilizacija hrane.

Najčitanije