NAJROBI - Najmanje dva helikoptera vojske Ugande, koja su bila na putu za Somaliju, nestala su u kenijskom vazdušnom prostoru, saopštio je portparol kenijske armije Bogita Ongeri.
On je dadao da je samo jedan od četiri helikoptera, koji su poletjeli iz Ugande, sletio je na istoku Kenije.
"Tri helikoptera su na tlu“, naveo je portparol precizirajući da nije poznato da li su se srušila.
Kenijska vojska uspostavila je komunikaciju sa jednim helikopterom.
Vojska Ugande raspoređena je u Somaliji u okviru snaga Afričke Unije.