Svijet

Sudbina iranskog uranijuma u fokusu pregovora

Sudbina iranskog uranijuma u fokusu pregovora
Foto: Pixnio | Sudbina iranskog uranijuma u fokusu pregovora
A. S.

​ŽENEVA - Iranski ministar vanjskih poslova stigao je u Ženevu uoči drugog kruga pregovora sa Sjedinjenim Državama, izvijestila je u ponedjeljak iranska državna televizija, dok Vašington nastavlja pritiskati Teheran.

Prema Teheranu, "indirektni" iransko-američki nuklearni pregovori pod posredovanjem Omana održaće se u utorak, iako je Vašington prethodno insistirao na raspravi o drugim temama, uključujući iranske balističke projektile i podršku regionalnim posrednicima.

Teheran i Vašington ponovo su pokrenuli pregovore ovog mjeseca nakon što su prethodni pregovori propali kada je Izrael pokrenuo kampanju bombardovanja Irana prošlog juna.

Značajna neizvjesnost okružuje sudbinu iranskih zaliha od više od 400 kilograma 60-postotno obogaćenog uranijuma koje su inspektori nuklearne agencije posljednji put vidjeli u junu, piše "TRT World".

Najčitanije