RIO DE ŽANEIRO - Demonstranti, koji su na ulice brazilskih gradova Rio de Žaneiro i Sao Paolo izašli da podrže prosvjetne radnike u njihovom zahtjevu za veće plate, sukobili su se sa policijom.
U centralnom dijelu Rija, okupilo se više od 10.000 ljudi ali u prvim večernjim časovima nekoliko demonstranata bacilo je vatrene bombe na državne zgrade i policija je odgovorila ispaljujući suzavac.
Slični protesti u Sao Paolu okončani su sukobima sa policijom nakon što je u većinu banaka upalo više maskiranih demonstranata.
Prosvjetni radnici u protekla dva mjeseca zahtijevaju povećanje primanja.