Svijet

Suniti prijete Amerikancima

Suniti prijete Amerikancima
Suniti prijete Amerikancima
Srna

DUBAI - Pristalice sunitskih islamista, koji su od početka juna zauzeli veliki dio teritorije Iraka, zaprijetili su putem interneta da će na eventualni američki avio-napad na sunitske borce biti odgovoreno napadom na Amerikance.

Više od 21.000 sljedbenika sunitskih islamista okupljenih u grupi "Liga pristalica" pozvalo je simpatizere grupe Islamska država Iraka i Levanta /ISIL/ da javno iskažu svoju podršku upozorivši SAD da ne napadaju.

"Ova kampanja poruka je Amerikancima od sunitskog naroda iz cijelog svijeta. To je upozorenje svakom Amerikancu u slučaju američkog napada na Irak", navodi se u poruci.

U međuvremenu, prva grupa američkih vojnika i savjetnika, koji će da pomažu iračkoj vojsci u borbi protiv sunitske pobune, stigli su u Irak i počeli sa radom, saopšteno je iz Pentagona.

Gotovo polovina od 300 specijalaca, koje je obećao američki predsjednik Barak Obama, stigli su u Bagdad i nalaze se na prvoj liniji fronta.

Ostatak dolazi u narednih nekoliko dana, prenio je Bi-Bi-Si.

Najčitanije