VAŠINGTON - Predsjednik SAD Donald Tramp neće se povući iz nuklarnog sporazuma sa Iranom niti ponovo uvesti sankcije, ali će objaviti da sporazum nije u nacionalnim bezbjednosnim interesima SAD, izjavio je američcki državni sekretar Reks Tilerson.
Tramp bi trebalo da se obrati povodom nuklearnog sporazuma sa Iranom, koji je u više navrata odbacivao kao "najgori sprazum u američkoj istoriji".
AP ocjenjuje da bi navedeni plan omogućio Trampu da nastavi sa svojim kritikama sporazuma, a istovremeno ponovo uvjeri američke saveznike da Vašington neće odustati od sporazuma, bar ne odmah.