Svijet

Tokio zabilježio najniži broj novooboljelih od juna 2020.

Tokio zabilježio najniži broj novooboljelih od juna 2020.
Foto: binmassam/Pixabay | Tokio zabilježio najniži broj novooboljelih od juna 2020.
Tanjug

TOKIO - Tokio je danas potvrdio 49 novih slučajeva kovida što je najmanje zaraženih od kraja juna prošle godine.

Gradska vlast saopštila je da je pad uslijedio nakon što je u nedjelju zabilježeno 60 novih slučajeva kovida, prenijela je agencija Kjodo.

Tokio je registrovao negativan rekord od 5.773 slučajeva 13. avgusta, u danima nakon zatvaranja Olimpijskog igara, ali je broj oboljelih počeo brzo da pada širom zemlje nakon povećanog broja vakcinisanih građana.

U Japanu je dosad vakcinisano više od 60 odsto populacije, a japanska vlada je 1. oktobra ukinula vanredno stanje za glavni grad i još 18 prefektura.

Najčitanije