Svijet

Tramp nije imao simptome kovida 19 u posljednja 24 časa

Tramp nije imao simptome kovida 19 u posljednja 24 časa
Foto: Tanjug/AP | Tramp nije imao simptome kovida 19 u posljednja 24 časa
SRNA-Rojters

VAŠINGTON - Predsjednik SAD Donald Tramp nije imao simptome kovida 19 u posljednja 24 časa i njegovo stanje je stabilno, izjavio je glavni ljekar Bijele kuće Šon Koneli.

On je istakao da je ljekarskim pregledom i na osnovu vitalnih znakova utvrđeno da je Trampovo zdravstveno stanje stabilno.

Konli je u saopštenju, koje je objavljeno uz Trampovu dozvolu, istakao da predsjednik SAD već četiri dana nema povišenu temperaturu i da mu nije trebala vještačka ventilacija nakon prvobitnog hospitalizovanja.

Tramp je hospitalizovan u petak, 2. oktobra, nakon što je bio pozitivan na testu za virus korona. On se u Bijelu kuću vratio u ponedjeljak, 5. oktobra.

Najčitanije