Svijet

Trinaest poginulih u bombardovanju Alepa

Trinaest poginulih u bombardovanju Alepa
Trinaest poginulih u bombardovanju Alepa
Beta, AP

BEJRUT - Najmanje 13 osoba poginulo je danas u bombardovanju položaja pobunjenika u sirijskom gradu Alepu, saopštila je organizacija za ljudska prava OSDH.

"Najmanje 12 ljudi, među kojima jedna žena i dvoje djece, ubijeno je u Alepu kada je raketa pala na njihovu kuću", navodi ta nevladina organizacija.

Najviše bombi palo je na četvrti Kartađi, Tarik al-Bab i Šar, navodi OSDH, koja informacije dobija od pobunjenika i očevidaca širom Sirije.

Trinaesta osoba ubijena je iz zasjede u mjestu Orm, u provinciji Alep.

Nove žrtve zabilježene su dan nakon što je sirijski predsjednik Bašar el-Asad obećao da će zemlju "očistiti od terorista".

Prema podacima OSDH-a, u Siriji je u utorak ubijeno 225 ljudi, od čega 129 civila, 50 pobunjenika i 46 vojnika.

Vojska, koja je prošlog vikenda uputila znatno pojačanje u Alep, gdje se od 20. jula vode borbe, spremna je za "odlučujuću" bitku, navodi neimenovani izvor iz bezbjednosnih snaga.

U Alepu se, prema vojnim izvorima, nalazi najmanje 20.000 vojnika, dok se procjene broja pobunjenika kreću od 6.000 do 8.000.

Najčitanije