Televizija "Skaj njuz Arabija" saopštila je danas da su jedan od njihovih novinara i jedan snimatelj nestali u području Alepa, na sjeveru Sirije.
U saopštenju se navodi da je redakcija izgubila kontakt sa novinarom Isakom Moktarom, Mauritancem, njegovim snimateljem Samirom Kasabom, Libancem i njihovim sirijskim vozačem dok su radili reportažu u blizini Alepa.
"Skaj njuz Arabija" je pozvala sve koji o tome nešto znaju da joj pomognu u pronalaženju ekipe.
"Ekipa je iz Sirije izvještavala objektivno, profesionalno, ne stajući na bilo čiju stranu, a njihov zadatak, velikim dijelom, bio je pokrivanje humanitarnih aspekata situacije", rekao je glavni direktor "Skaj njuz Arabija" Nart Buran.