NJUJORK - Ujedinjene nacije su saopštile da je u protekle dvije godine približno svaki osmi stanovnik naše planete patio od hronične gladi.
U novom izvještaju triju agencija UN za hranu je navedeno da oko 842 miliona ljudi nije imalo dovoljno hrane u periodu od 2011. do 2013, što je blago poboljšanje u odnosu na prethodnu studiju iz 2010-2012. kada je 868 miliona ljudi u svetu bilo gladno, prenela je agencija AP.
Svjetski program za hranu (WFP), Organizacija za hranu i poljoprivredu (FAO) i Međunarodni fond za poljoprivredni razvoj su naveli da je najviše gladnih bilo u siromašnijim zemljama, ali i da 15,7 miliona hronično gladnih živi u razvijenom svetu.
Podsaharska Afrika ima najveći broj pothranjenih, gdje se procjenjuje da je svaki četvrti stanovnik gladan.