Najmanje 30 zatvorenika poginulo je u obračunu dvije zatvorske bande u gradu Gvajakil u Ekvadoru, izjavili su ekvadorski zvaničnici.
Oni su rekli da je povrijeđeno još 47 zatvorenika.
Komandir policije Fabijan Bustos izjavio je da nakon akcije policije i vojske vraćena kontrola nad zatvorom, nakon pet časova nereda.
On je novinarima rekao da je zaplijenjeno nekoliko komada oružja.
Zvaničnici kažu da je došlo do pucnjave, eksplozija i borbe noževima, usljed spora između zatvorskih bandi "Los lobos" i "Los koneros", javio je AP.
Na televiziji su objavljeni kadrovi zatvorenika koji pucaju sa prozora, a kamerom su zabilježene i detonacije od municije i eksploziva.
Iz jednog zatvorskog krila evakuisano je šest kuvara.