KABUL - Najmanje četiri američka vojnika su ubijena u bombaškom napadu na jugu Avganistana, saopštili su vojni zvaničnici.
Međunaordne snage za sigurnosnu pomoć (ISAF) saopštile su u nedjelju da su vojnici poginuli "tokom zajedničke operacije na jugu Avganistana u nedjelju", prenio je Press TV.
Vojni zvaničnik, koji je želio ostati anoniman, potvrdio je da su svi vojnici Amerikanci i da su poginuli u eksploziji improvizirane naprave.
Talibani su preuzeli odgovornost za napad, kazavši da je nekoliko američkih vojnika ubijeno i ranjeno.