BAGDAD - Bombaš samoubica aktivirao je eksploziv u automobilu na vojnom puktu iračke armije zapadno od Bagdada i ubio tri vojnika, izjavili su danas zvaničnici.
Bombaš je napao kontrolni punkt na ulazu u grad Het, u provinciji Anbar. U napadu je ranjeno još pet vojnika.
Militanti često napadaju pripadnike iračkih snaga bezbjednosti i ostale vladine službenike.
Provincija Anbar u prošlosti je bila uporište militanata, ali je u posljednje vrijeme bila relativno mirna. Najveći dio nasilja dešava se u Bagdadu i provincijama Nineveh, Dijala, Kirkuk i Salahedin, prenio je AFP.