Svijet

Upad u sirijsku ambasadu u Stokholmu, 10 uhapšenih

Agencije

STOKHOLM - U Stokholmu je uhapšeno 10 demonstranata koji su danas upali u ambasadu Sirije u Švedskoj i demolirali njene prostorije, saopštila je danas švedska policija.

Portparol policije Sven-Erik Olson potvrdio je da niko nije povrijeđen i da se svi službenici te ambasade nalaze na sigurnom, prenijela je agencija AP.

Uhapšeni su optuženi za nanošenje materijalne štete na imovini ambasade Sirije, naveo je Olson.

On je rekao da su vandali dio veće grupe koja je demonstrirala protiv načina na koji se sirijski predsjednik Bašar al Asada odnosi prema opozicionim grupma u Siriji gdje, gotovo godinu i po dana, bjesni nasilje.

Najčitanije