Tri radnika poginula su u ponedjeljak u Hjustonu, SAD, u urušavanju dijela 15-spratne zgrade u izgradnji.
Jedan radnik je spašen, i povrijeđen prebačen u bolnicu, naveli su iz hjustonske Vatrogasne službe. Dodaju da je on trenutno u stabilnom stanju.
Prema informacijama, urušilo se stubište u budućem sjedištu kompanije Marathon Oil.
Načelnik Ruj Lozano iznio je detalje. Rekao je da se kolaps desio između 13. i 14. sprata zgrade, prenosi "Radiosarajevo.ba".
Stubište se srušilo, povlačeći sa sobom niz drugih, te je u ruševinama ostalo zarobljeno troje radnika, piše "Houston Chronicle".
Lozano je rekao da su vatrogasci zabrinuti zbog potencijalnih sekundarnih urušavanja oko stubišta.
Takođe, rečeno je, izvlačenje tijela poginulih radnika moglo bi trajati satima.
Ostalih oko 240 radnika je nepovrijeđeno.