Svijet

Urušio se metro u Teheranu, stradala četiri radnika

Urušio se metro u Teheranu, stradala četiri radnika
Urušio se metro u Teheranu, stradala četiri radnika
Tanjug

TEHERAN - Prilikom urušavanja tunela tokom izgradnje nove stanice metroa u Teheranu, četiri radnika su poginula, a 11 ih je povređeno, saopštio je iranski javni servis.

Među poginulim i povrijeđenim radnicima ima i izbjeglica iz Avganistana. Betonska konstrukcija se obrušila na radnike, prenosi AFP.

Nadležni organ za saobraćaj i transport, Maziar Huseini, izjavio je da je uzrok nesreće "ljudska greška".

Iran je počeo izgradnju mreže za metro 1977. godine.

Nakon početka nemira u ovoj zemlji 1979 godine, radovi su obustavljeni a već 1990. godine je nastavljenja izgradnja.

Teheran trenutno ima 100 metro stanica, a funkcioniše na šest glavnih gradskih linija.

Najčitanije