DAMASK - Više od 23.000 ljudi poginulo je u nasilju koje traje u Siriji od sredine 2011. godine, potvrdio je danas Rami Abdel Rahman, šef Sirijske organizacije za ljudska prava.
"Do 13.avgusta registrovano je 23.002 poginulih od čega 16.142 civila, 1.018 dezertera i 5.842 vojnika",saopštio je Rahmani.
On je precizirao da je 2.409 lica ubijeno od kraja jula.
U ovom broju civilnih žrtava Organizacija navodi da su ubrojani uglavnom oni civili koji su se latili oružja.
"U ukupnom broju nisu uključeni pripadnici provladine milicije, kao ni hiljade zatvorenika čija sudbina nije poznata, te onih koji su preminuli a čiji identitet nije poznat", dodao je Rahman.
Nemoguće je dobiti podatke o broju žrtava iz nezavisnih izvora od kada je UN prestala da broji žrtve.