LONDON - Prema podacima, koje je objavio britansko Ministarstvo unutrašnjih poslova u toj zemlji je u proteklih pet godina skoro 3.000 komada naoružanja izgubljeno ili ukradeno.
Britanski Bi-Bi-Si navodi da je od 2007. godine ukradeno 1.448 sačmarica i 294 puške. U istom periodu izgubljeno je 730 sačmarica, 86 pušaka i 14 revolvera.
U podacima se navodi da su vlasnici zagubili dvije muskete i top.
Podaci su objavljeni nakon što je britanskom MUP-u upućen zahtjev na osnovu Zakona o slobodi informacija.
Organizacija "Mreža za kontrolu naoružanja", koja podiže svjest na opasnosti od oružja, nazvala je podatke "groznim i zastrašujućim".