SANTA KRUZ DE LA PALMA - Pepeo iz vulkanske erupcije Kumbre Vieha primorao je vlasti na španskom ostrvu La Palma da danas zatvore aerodrom.
"Aerodrom La Palma nije u funkciji zbog nagomilavanja pepela. Primjenjuju se uspostavljeni protokoli. Sigurnost je prioritet", saopštio je španski avio-operater AENA na Twitteru.
Drugi aerodromi u Kanarskom arhipelagu ostali su otvoreni, saopštile su vlasti, a prenosi agencija Rojters.
Vulkan je 19. septembra počeo da ispušta ogromne količine usijane lave, oštetivši stotina zgrada i farmi, i prisiljavajući na evakuaciju više hiljada ljudi.