SOFIJA - Jedna žena zapalila se danas ispred zgrade predsjedništva u Sofiji.
Žena, čiji se identitet utvrđuje, u veoma teškom stanju prevezena je u sofijski urgentni centar "Pirogov", javili su lokalni mediji.
Uzrok samospaljivanja nije poznat, a u zgradi predsjedništva u toku su konsultacije bugarskog predsjednika Rosena Plevnelijeva sa predstavnicima političke formacije "Patriotski front" o formiranju buduće Vlade.
Žena se zapalila pred novinarima, koji su došli da informišu o tom događaju.
Prošle godine u Bugarskoj je od samospaljivanja umrlo sedam lica, a utvrđeno je da se većina odlučila na taj čin zbog siromaštva.
Među njima je bilo i onih koji su se zapalili ispred zgrade predsjedništva i ispred zgrade u kojoj je smješten Viski sudski savjet.
Foto: ilustracija