Atletika

Izmislila novu tehniku skoka uvis: Završila poslednja, ali je njen nastup najgledaniji

U Keniji je 18. avgusta počelo Svjetsko prvenstvo u atletici za sportiste mlađe od 20 godina i trajaće do 22. avgusta, a jedna od domaćih atletičarki je bez obzira na to što je završila takmičenje na posljednjem mjestu uspjela da osvoji srca publike zbog svog neobičnog nastupa.

Tokom trećeg dana turnira, na programu je bilo takmičenje u skoku uvis, gdje su dvije atletičarke Srbije Zorana Rokavec i Angelina Topić sa preskočenom letvicom od 1.78 metara uspjele da se plasiraju u finale, međutim, pažnja je bila usmjerena ka domaćoj takmičarki Zedi Čongvo.

Zedi je takmičenje završila ubjedljivo na posljenjem mjestu, prva do nje je preskočila 10 centimetara višu ljestvicu, ali svima je jasno i zašto.

Naime, Zedi Čongvo ne koristi uobičajen način za takmičenje u ovoj disciplini, ona je izmislila svoj, koji je znatno teži od ostalih, prenosi Telegraf.

Zedi Čongvo je uspjela da ostvari rezultat od 164 centimetra na ovaj način, što nije bilo dovoljno za finale.