Gana u uzbudljivom meču do sva tri boda protiv Južne Koreje

​Fudbaleri Gane savladali su Južnu Koreju 3:2 veoma uzbudljivom meču drugog kola grupe H Svjetskog prvenstva u Kataru.

Gana je dosta dobro otvorila meč, stvarala prilike i povela u 34. minuti golom Salisua, koji se odlično snašao nakon gužve u šesnaestercu Južne Koreje i zakucao loptu u mrežu.

Samo 10 minuta kasnije, Gana je uspjela da udupla prednost. Nakon sjajnog centar šuta Ajua, loptu je ispratio i glavom u mrežu smjestio Kudus.

Nakon ovog pogodka, Gana je djelovala dosta dobro, a Korejci su čekali kraj poluvremena kako bi se resetovali.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja.

Igrao se 58. minut kada je Li asistirao a Čo je pogodio za smanjenje rezultata na 2:1.

Isti igrač šokirao je Ganu samo tri minuta nakon postignutog gola. Igrao se 61. minut a Čo je sjajno skočio nakon centaršuta, nadvisio odbranu Gane i po drugi put zakucao loptu u mrežu.

Ipak, Gana je uspjela da ponovo povede nakon brzo primljena gola. Pogodio je Kudus, inače strijeIac i drugog gola, koj je ispratio napad svog tima, namjestio se i "opalio" iza leđa nemoćnog golmana Koreje.

Gana trenutno ima tri boda i nalazi se na drugom mjestu u grupi, dok je Južna Koreja posljednja sa jednim bodom.

Večeras od 20 časova u okviru gurpe H igraju Portugal i Urugvaj.