"Gaučosi" pobjedom do osmine finala, Poljake progurala gol razlika

​Fudbaleri Argentine savladali su Poljsku 2:0 u posljednjem meču grupe C Svjetskog prvenstva u Kataru.

Argentina je dosta bolje ušla u meč, stvarala prilike ali Ščesni je dobro branio i nije dozvolio da lopta prođe iza njegovih leđa.

U 38. minuti golman Poljske promašio je loptu i zakačio Mesija u glavu, pa je sudija nakon sugestije VAR-a dosudio penal.

Mesi je izveo, a Ščesni je odbranio penal, i to po drugi put na Mundijalu u Kataru.

Sam podatak da su "Gaučosi" u prvom poluvremenu imali 14 šuteva, od kojih devet u okvir gola, govori kakvu partiju je priredio sjajni golman Juventusa.

Argentina je na samom početku drugog poluvremena uspjela da nađe rupu u golu Ščesnog.

Igrao se 46. minut a sjajno je pogodio Mekalister.

Na 2:0 povisio je Alvarez u 68, minuti, na asistenciju Fernandeza.

Argentina je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto u grupi sa šest bodova.

U drugom meču grupe C, Meksiko je savladao Saudijsku Arabiju 2:1.

Meksiko je bio dosta bolja ekipa u prvom poluvremenu, ali je kao i Argentini falila realzacija.

Ipak, u 48. minuti Henri Martin je doveo svoju ekipu do vođstva.

Za 2:0 pogodio je Čaves, postigavši sjajan gol i slobodnog udarca u 53. minuti.

Nakon ovog gola, Meksiko je imao istu gol razliku kao i Poljska (2:2), dok je njihov međusobni duel završio 0:0, pa su svi mislili da će žuti kartoni odlučiti prolaz dalje.

Ipak, Saudijska Arabija uspjela je u finišu da postigne gol i ublaži poraz od Meksika.

Igrao se 90+5 minut a pogodio je Davasari.

Poljska je tako završila kao druga sa četiri boda, isto koliko ima i Meksiko, ali sa boljom gol razlikom.

Saudijska Arabija je završila na posljednjem mjestu u grupi sa tri boda.

Argentina će u igrati protiv Australije u osmini finala, dok će Poljska na megdan Francuskoj.