Poljaci sami sebi "skuvali" dva gola za pobjedu Senegala

Senegal je u posljednoj utakmici prvog kola Svjetskog fudbalskog prvenstva u Rusiji pobijedio reprezentaciju Poljske rezultatom 2:1.

Do vođstva afrički predstavnik došao je na "Otkritje Areni" u Moskvi autogolom Poljaka u 37. minutu. Idrisa Gaj je šutirao sa 16 metara, lopta se odbila od Tijaga Ćoneka, prevarila Sčesnog i završila golu.

Rezultat je na 2:0 povisio Nijang u 61. minutu. Krihovijak je vratio dugu loptu u obranu, Sčesni je potpuno nepotrebno istrčao na 35 metara i Nijang je iščeprkao loptu i gurnuo je u prazan gol.

Poljaci su u 86. minutu smanjili rezultat na 2:1. Krihovijak je postigao sjajan gol glavom nakon ubačaja Grosickog iz slobodnog udarca i time postavio konačan rezultat.

Ovom pobjedom Senegalci su se vratili na veliku scenu poslije tačno 16 godina, odnosno Svjetskog prvenstva 2002. godine kada su bili jedno od najprijatnijih iznenađenja.

U prvoj utakmici H grupe Japan je pobijedio Kolumbiju 2:1.

Posljednji meč dana na programu je od 20:00 časova, a sastaju se u Sankt Peterburgu domaćin Rusija i Egipat.