SP Katar: Hrvatskoj druga uzastopna medalja na Mundijalima, ovaj put bronza

Fudbaleri Hrvatske osvojili su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Katru nakon što su danas u meču za 3. mjesto savladali Maroko 2:1.

Hrvatska je tako uspjela da osvoji drugu uzastopnu medalju na Mundijalima, nakon što su na prošlom osvojili srebro izgubivši u finalu od Francuske 4:2.

Ovo je Hrvatskoj druga bronza na svjetskim prvenstvima, nakon što si prethodnu zaradili na Svjetskom prvenstvu 1998. godine pobjedom nad Nizozemskom 2:1.

"Vatreni" su do pobjede došli golovima Gvardiola i Oršića.

Tok utakmice

90+6' Kraj meča. Hrvatska je osvojila bronzanu medalju na SP u Kataru, drugu u svojoj istoriji, nakon što su prethodno osvojili na SP 1998. godine.

90+6' Imao je Maroko sjajnu šansu za izjenačenje, a lopta je otišla malo iznad prečke golmana Livakovića.

90+5' Izašao je strijelac drugog gola Oršić, a ušao je Jakić, kome je ovo debi na SP u Kataru.

90' Tražili su Marokanci penal nakon starta Petkovića u svom kaznenom prostoru, ali sudija i VAR nisu reagovali.

86' Imao je Kovačić šansu da stavi tačku na ovaj meč, ali lopta je otišla pored stative.

84' Faul za Hrvatsku, žuti karton za Amalaha i gužva na terenu. Pritisak od strane igrača Maroka na Al-Džasima, ali sve se brzo raščistilo.

82' Dobar napad Hrvatske preko Petkovića, ali samo korner za Hrvatsku, koji su bez problema očistili Marokanci.

75' Velika šansa za Maroko. Odličan šut EN Nesirija, ali Livaković je bio na visini zadatka i odbranio šut.

74' Gvardiol je pokrenuo kontru Hrvatske, ušao u šesnaesterac Maroka i pao, ali Al-Džasim nije dosudio penal. VAR je takođe potvrdio odluku arbitra.

70' Dobar napad odigrali su Marokanci, probali su dva puta da upute centar šut, ali odbrana Hrvatske odlično je odoljela napadima.

67' Prinudna izmjena i u Maroku. El Jamik je zbog povrede morao napustiti meč a na teren je ušao Amalah. Peh za trenera Maroka, kome su se oba standardna štopera povrijedila i prinudno napustila meč.

66' Nova dvostruka izmjena u Hrvatskoj. Teren napuštaju Majer i Livaja, a ulaze Petković i Pašalić

64' Dvostruka izmjena u Maroku. Teren su napustili Bufal i Dari, a ušli su Zaruri i Benun.

61' Selektor Hrvatske Dalić bio je primoran na prvu izmjenu. Povrijeđenog Kramarića, koji je u suzama napustio teren, zamijenio je Vlašić.

56' Selektor Maroka odlučio se za prvu promjenu. El Akanus je napustio teren a zamijenio ga je Ounahi.

53' Još jednom Majer je dobro prošao, spor i neodlučan je bio Bonu ali je lopta završila u korneru za Hrvatsku.

51' Majer je probio sa strane i uputio jak centaršut ka Livaji, ali ovaj nije uspio da se dobro postavi, te je lopta otišla samo u gol aut.

47' Ponovo je Oršić htio da se upiše u listu strijelaca. Sjajno je šutao ali izblokirala je odbrana Maroka taj šut i poslala loptu u korner.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Maroko je krenuo sa centra i pred njima je 45 minuta da se pokušaju vratiti u meč i dokopju bronzane medalje.

Prvo poluvrijeme

45+2 Kraj prvog poluvremena. Hrvatska odlazi na odmor sa golom prednosti. Da li će Maroko uspjeti ponovo da se vrati u meč vidjećemo u narednih 45 minuta.

43' GOOL Maestralan gol Oršića za novo vođstvo Hrvatske. Mogla je Hrvatska možda i ranije do gola u ovom napadu, ali su dosta iskomplikovali izabranici Zlatka Dalića. Ipak lopta je došla do Oršića koji je fenomenalno nanišanio i uz pomoć stative smjestio loptu iza leđa Bonua.

40' Ziješ je oprobao šut sa distance, ali to je otišlo kraj gola Hrvatske

37' Velika šansa za Maroko nakon kornera. Glavom je gađao En Nesiri, ali bio je neprecizan.

35' Slobodan udarac za Marokance. Ubacio je Ziješ ali je Perišić najbolje skočio i otklonio opasnost ispred svoog gola.

33' Sjajna akcija Maroka. Prošao je Bufal, ali je u posljednji čas intervenisala odbrana Hrvatske. Maroko čak nije dobio ni korner.

29' Velika šansa da Maroko dođe do preokreta. Hakimi se sjajno probio po desnoj strani i centrirao, ali nikog nije bilo tu da pospremi loptu u mrežu.

26' Majer je centrirao iz slobodnog udarca, a Perišić je glavom dosta visoko preko gola poslao loptu u gol aut.

24' Hrvatska umalo do vođstva. Modrić je sjajno šutao, Bonu odbranio i iz druge uspio da otkloni opasnost ispred svog gola.

23' Nešto mirnija igra na obje strane nakon dinamičnog početka

18' Odlična šansa za Hrvatsku. Oršić je stvorio dobru poziciju za šut ali je odbrana Maroka se dobro postavila i izblokirala ga.

16' Ponovo je Hrvatska u šesnaetercu Maroka, Livaja je dobro prošao sa lijeve strane i izborio korner za svoj tim

14' Hrvatska je došla do šesnaesterca Maroka, iz drugog plana se priključio Sanišić, koji je šutnuo daleko preko gola.

9' GOOL Maroko dolazi do izjenačenja nepuna dva minuta nakon gola Hrvatske. Zaspala je odbrana Hrvatske a sjajno se snašao Dari i glavom smjetio loptu u gol Livakovića.

7' GOOL Gvardiol postiže sjajan gol glavom.  Modić je centrirao, Perišić se odvojio od svog čuvara kako bi ispratio slobodni udarac i glavom poslao loptu do Gvardiola koji postiže gol glavom.

3' Umalo da Hrvatska dođe do vođstva nakon nespretne reakcije golmana Bonua. Na svu sreću po Maroko, Hrvatska je dobila samo korner.

1' Nakon intoniranja himni, arbitar Al-Džasim dao je znak za početak utakmice i počela je "bitka" za bronzu SP u Kataru.

Postave

Startnih 11 Hrvatske: Livaković - Stanišić, Gvardiol, Šutalo, Perišić - Kovačić, Modrić, Oršić, Majer - Livaja, Kramarić.

Startnih 11 Maroka: Bonu - Atiat-Alah, El Jamik, Dari, Hakimi - Amrabat, El Akanus, Bufal, Ziješ, Sabiri - En Nesiri.

Pravdu na meču dijelio je katarski sudija Abdulrahman Al-Džasim.