Srbija bez osmine finala, Brazil i Švajcarska idu dalje

Fudbaleri Srbije nisu uspjeli da u 3. kolu Svjetskog prvenstva protiv Švajcarske izbore prolaz u osminu finala Mundijala pošto su večeras poraženi sa 2:3.

Ispostavilo se da Srbiji ni pobjeda ne bi pomogla jer je Kamerun sa 1:0 porazio Brazil. U nokaut fazu idu Brazil i Švajcarska.

Povela je Švajcarska u 20. minutu preko Šaćirija ali šest minuta kasnije sjevnula je kontra Srbije koju je u gol glavom pretvorio Mitrović.

Devet minuta kasnije navijače "orlova" je obradovao Vlahović ali Srbija nije uspjela da do odmora sačuva prednost jer je u 43. minutu Embolo vratio rezultat u egal 2:2.

Samo što je je počelo drugo poluvrijeme novi šok za Srbiju jer je Frojler opet doveo Švajcarsku u vođstvo, 3:2. Ovo je dodatno uzdrmalo ekipu Dragana Stojkovića Piksija ali kao i protiv Kameruna opet su izgubili snagu.

Ovim utakmicama završena je grupna faza Mundijala a nokaut faza kreće već sutra.

Tok meča:

90'+ Igra se 11. minut nadoknade, zamalo da Radonjić pogodi, Kraj je meča,

90'+ Kamerun je poveo sa 1:0 protiv Brazila pa Srbiji ni pobjeda ne bi pomogla. Dalje idu Brazil i Švajcarska.

90'+ .Opet tenzije. Milenković i Džaka su dobili žute kartone. Fudbaler Švajcarske verbalno je provocirao rivale a Milenković ga je odgurnuo.

90' - Igraće se još sedam minuta sudijske nadoknade.Srbije je pred eliminaciijom.

82- Slobodan udarac za Švajcarce, lopta ide pored gola. Mitrović je izgubio živce i dobio žuti karton.

78'- Ušli su Đuričić i Radonjić. Svih pet izmjena je izvršio Stojkovi,nema više šta da kalkuliše.Švajcarci za to vrijeme odugovlače.

75'- Ne ohrabruje govor tijela izabranika Dragana Stojkovića Piksija. Švajcarcima se ne žuri a "orlovi" djeluju bezidejno.

70'- Dvije izmjene Švajcarske. Još je ostalo 20 mnuta i sudijska nadoknada ali izostaju konkretniji napadi Srbije.

66'- Porasle su tenzije na terenu. Rezervni golman Srbije Rajković je utrčao na teren nakon provokacije Džake i zaradio žuti karton.

65' - Srbiji trebaju dva gola za osminu finala a vremena je sve manje. Pao je u šesnaesercu MItrović ali sudija se nije oglasio.

61' - Unio je živosti u napad Srbije Jović. Tadić je imao priliku ali nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla previsoko.

57' - Embolo je bio sam ispred gola Srbije ali lopta je otišla preko gola. Zbunjeno izgledaju fudbaleri Srbije u ovim trenucima.

55'- Izlaze Veljković i Vlahović a ulaze Gudelj i Jović. Srbiji treba pod hitno gol.

52'- "Orlovi" su u šoku, poraslo je samopouzdanje Švajcaraca.

46' GOL. Švajcarska vodi 3:2 Pogodak Frojlera.koji Švajcarcima otvara vrata nokaut faze.

- Poluvirijeme je. Još jedna utakmica Srbije sa mnogo golova a navijači se nadaju da če ovaj put više postići nego primiti.

45' - Tri minuta sudijske nadonkade će se igrati.

43' - GOL. Lako je ispala odbrana Srbije, Embolo izjednačuje na 2:2

41' - 0:0 je i na meču Brazil - Kamerun. Ako ovako ostane Srbija di kraja je u osmini finala

38' - Pokušala je Švajcarska da uzvrati ali Pavlović je opet pokazao svoj kvalitet zaustavivši šut Vargasa.

35'. GOL. Vlahović pogađa za preokret.

30'- Opet se Šaćiri sjurio ka golu Srbije ali nije bio precizan

26. - GOL. Švajcarci se ne žure ali sjevnula je kontra, Tadić je nabacio loptu a Mitrović najjačim oružem a to je igra glavom, posprmio loptu u mrežu. "Srbija, Srbija odjekuje stadionom.

20' - GOL. Šaćiri je opet bio koban za Srbiju. Da li Srbija ima odgovor?

15' – Opet je Džaka zaprijetio golu Srbije.  0:0 je i na meču Brazil – Kamerun. Požutio je defanzivac Švajcarske Silvan Vidmer. Prežestok je to bio start.

11' - Pritisak Srbije, Dvije šanse pred golom Švajcarske ali rezultat je i dalje 0:0

5' – Zaprijetila je Srbija prvo akcijom sa lijeve strane a onda i iz kornera, ali Milenković nije bio precizan.

1' – Počelo je. Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Švajcarske i odmah opasnost za Srbiju. Embolo i Džaka su imali sjajne šanse ali Vanja Milinković-Savić je sjajnim intervencijama oba udarca zaustavio.