Fudbal

Srpski policajci na Svjetskom prvenstvu u Rusiji

Srpski policajci na Svjetskom prvenstvu u Rusiji
Foto: Ilustracija | Srpski policajci na Svjetskom prvenstvu u Rusiji

Policija Srbije će biti angažovana na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Rusiji i blisko će sarađivati sa ruskim MUP-om, piše beogradska "Politika".

To podrazumijeva, između ostalog, i intenzivnu razmjenu informacija sa bezbjednosnim službama u Moskvi, navodi list, pozivajući se na izvor iz MUP-a Srbije. 

Ovo je omogućeno protokolom koji su potpisala dva ministarstva unutrašnjih poslova, a koji podrazumijeva da će policajci iz Srbije zajedno sa kolegama iz drugih zemalja na Mundijalu učestvovati u radu Centra za međunarodnu policijsku saradnju koji će biti uspostavljen tokom trajanja prvenstva. 

U MUP-u je rečeno da je osnovna uloga Centra sprečavanje nasilja i drugih oblika nedozvoljenog ponašanja. 

"Sve vreme tokom trajanja prvenstva postojaće kontinuirana i blagovremena razmena bezbednosno interesantnih informacija", kažu u MUP-u. 

Planirano je da srpski policajci borave i u gradovima u kojima će utakmice igrati reprezentacija Srbije. 

"Cilj je da neposrednom interakcijom pripadnici MUP-a pruže pomoć i podršku teritorijalnim organima Ruske Federacije", napominju u MUP-u.

Najčitanije