Hrvatska ispustila +21, ali prošla u finale

Košarkaši Hrvatske plasirali su se u finale kvalifikacija za Olimpijske igre pobjedom nad Grčkom 66:61 u Torinu.

Oni će se u finalu sastati sa boljim iz meča Italija – Meksiko koji počinje u 21 čas.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bojan Bogdanović sa 20 poena, Darijo Šarić ubacio je 16, uz osam skokova, a Krunoslav Simon dodao je 11 posne i osam skokova.

U poraženom timu Perperoglu je zabilježio 13 poena, on je bio i jedini igrač sa dovcifrenim učinkom, Papapetru je zabilježio devet, a jedan manje Burusis.

Hrvatska je odlično odigrala prvo poluvrijeme i imala 21 poen prednosti pred kraj druge četvrtine, Šarić, Simon i Bogdanović predvodili su svoj tim, međutim uslijedio je pad u igri u napadu, pa se Grčka za samo tri minuta vratila na minus 10.

Grčka je nastavila tamo gdje je stala krajem prvog poluvremena i prvi put povela krajem treće četvrtine. Hrvatska je tri minuta bila bez koša.

Uslijedila je rezultatska klackalica, nekoliko promašaja na obje strane, a poenima Bogdanovića Hrvatska je povisila na pet poena prednosti, dok je Grčka imala sedam minuta bez postignutog poena iz igre. Hrvatska je održavala jednocifrenu prednost i potom stigla do važne pobjede i finala.