Istorijski uspjeh: Veličanstveni 'Zmajčeki' na krovu Evrope, Srbiji srebro

Košarkaši Slovenije savladali su Srbiju u finalu i osvojili zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu.

U svom prvom finalu, Zmajčeki su bili bolji od Orlova rezultatom 93:85, i tako ispisali nove stranice košarkaške istorije.

Od početka je utakmica bila veoma teška za oba tima. Sredinom prve dionice Srbija je povela i četvrtinu završila sa prednošću od dva poena.

Međutim, u drugoj četvrtini bolja igra Slovenije, koja je u nekoliko navrata imala dvocifrenu prednost. Ipak Orlovi su ba poluvrijeme otišli sa devet poena zaostatka.

Slovenci su u posljednjoj dionici dvocifrenu prednost imali skoro do polovine dionice, ali su se Srbi razigrali pa se ta prednost istopila i ušlo se u dramatičnu završnicu.

Ipak Slovenija se na kraju odvojila i iz te igre živaca izašla kao pobjednik i došla do istorijskog uspjeha.

Nestvaran je bio Goran Dragić, za kojeg Srbija nije mogla da pronađe rješenje. On je ubacio 35 poena, zabilježio 7 skokova, 3 asistencije i dvije ukradene lopte.

Sa druge strane, najbolji je bio Bogdanović sa 22 poena, a Mačvan je dodao 15.

Dragić MVP, Bogdanović u prvoj petorci

Nakon finalne utakmice odabrana je prva petorka, a titulu MVP-ja je sasvim očekivano i zasluženo dobio Goran Dragić.

U prvoj petorci, osim Dragića, nalaze se još Bogdan Bogdanović, Aleksej Šved, Luka Dončići Pau Gasol.