Ko se na vruće mlijeko opeče i u jogurt duva... Ovom nadrealističkom izrekom bi se najbolje mogle opisati velike gužve koje stvaraju poljoprivrednici prilikom preuzimanja bonova za regres za proljećnu sjetvu.
Prvog dana kada je počela raspodjela bonova za regres u Bijeljini poljoprivrednici su već od ranog jutra stajali u redu, gurali se i svađali, a sve u strahu da ne bi, ako dođu kasnije, ostali bez njega.
Tako je bilo u svakoj opštini kada je počela podjela bonova.
Iako su potpisani ugovori, utvrđene cijene i odgođena naplata, poljoprivrednici su, poučeni ranijim iskustvom, ipak sumnjičavi i plaše se da bi se to sve ipak moglo promijeniti, a oni na kraju ponovo ostati oštećeni.
U Republičkoj direkciji za robne rezerve, koja je zadužena za raspodjelu bonova i distribuciju regresirane nafte i vještačkog đubriva, kažu da nema potrebe za strahom jer će sve biti završeno i prije postavljenih rokova, ali se poljoprivrednici ipak boje da ne ostanu bez đubriva i goriva, bez kojih ne bi mogli ništa zasijati.
Iako je ovaj potez Vlade RS odličan i niko ne sumnja u dobre namjere nadležnih, ipak je sve trebalo bolje organizovati kako bi građani prethodno bili informisani o načinu preuzimanja bonova i svega ostalog, da se ne bi stvarale nepotrebne gužve.