GAZA - Generalni komesar Agencije Ujedinjenih nacija za pomoć i rad sa palestinskim izbjeglicama (UNRWA) Filip Lazarini izjavio je danas da je Gaza "pakao u svim oblicima", i da je glad "posljednja nesreća" koja je pogodila to područje.
"'Nikad više' je namjerno postalo ponovo. Ovo će nas proganjati. Poricanje je najnepristojniji izraz dehumanizacije", rekao je Lazarini u objavi na platformi X.
"Nikad više" je fraza koja se obično povezuje sa sjećanjem na Holokaust, prenosi Al Džazira.
Lazarini je dodao da je vrijeme da izraelska vlada "prestane da promoviše drugačiji narativ" i da dozvoli organizacijama za pomoć da pruže pomoć, a da stranim novinarima bude dozvoljen ulazak u enklavu.
"Svaki sat je važan. Otvorite kapije. Prekinite vatru sada", pozvao je Lazarini, prenosi Tanjug.