GAZA - Izraelske snage, predvođene tenkovima, prodrle su dublje u naseljene oblasti Pojasa Gaze, dok izvjestan broj civila koji tamo žive nisu u mogućnosti da se odatle sklone, prenosi danas Rojters.
U gradskom predgrađu Tel Al-Hava tenkovi su ušli u naseljena područja, zarobivši ljude u njihovim domovima, dok je još tenkova stacionirano u blizini bolnice Al-Kuds.
Palestinsko društvo Crvenog polumjeseca saopštilo je da je oštećena stanica za kiseonik.
Tenkovi su se takođe približili najvećoj bolnici u Gazi, Al Šifi, rekli su očevici sa lica mjesta i mediji Hamasa.
U ponedeljak su palestinske vlasti saopštile da je granatiranje tenkova oštetilo bolnicu Rantisi i ugrozilo obližnju očnu bolnicu Al-Naser, primoravajući ih da se zatvore.
Jordan, koji vodi treću bolnicu u tom području, saopštio je da ju je premjestio dalje na jug zbog ponovljenog bombardovanja.
Izraelska vojska je saopštila da će nastaviti da omogućava pružanje medicinskih usluga i funkcionisanje zdravstvenih ustanova u Gazi i da su se osoblje i pacijenti iz Al-Nasera i Rantisija dobrovoljno evakuisali.
Sedam ljudi je ubijeno u Nuseiratu i blizu Rafe na jugu Gaze, saopštili su ljekari.
Stotine hiljada ljudi su pobjegle iz grada Gaze dalje na jug enklave tokom posljednjih nekoliko nedjelja, ali mnogo više njih je ostalo, rekavši da nemaju gdje bezbjedno da odu, navodi Rojters.
Izraelska vlada je pozvala stanovništvo Gaze da se preseli na jug, ali su mnogi ljudi oklijevali, navodeći nedostatak bezbjednosti i široko rasprostranjenu glad u toj oblasti, prenosi Tanjug.