Svijet

Rusko ministarstvo: Osvojili smo Njujork

Rusko ministarstvo: Osvojili smo Njujork
Foto: Screenshot Google maps | Rusko ministarstvo: Osvojili smo Njujork
Nezavisne novine

MOSKVA - Ruske trupe osvojile su selo Njujork u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), saopštilo je Ministarstvo odbrane.

"Kao rezultat aktivnih dejstava jedinica grupe trupa Centar, poražena je velika grupa neprijateljskih trupa i oslobođeno je jedno od najvećih naselja u okrugu Toreck i strateški važno logističko čvorište Novgoroda", navelo je ministarstvo u saopštenju, prenosi Ria novosti.

Njujork, koji se do 2021. godine zvalo Novgorodsk je naselje u Toretskom okrugu.

Oslobađanje tog sela omogućava ruskim trupama da razviju ofanzivu na sjever - prema Torecku.

Trupe su porazile formacije 25. vazdušno-desantne, 100. mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine i 120. brigade u oblastima Torecka i Kalinova.

Kako je prenijela agencija, ubijeno je više od 585 ukrajinskih vojnika, tri tenka, dva automobila, američka haubicu M777, dva topa D-20 i tri haubice D-30.

Najčitanije