KIJEV - Protekle noći ukrajinske odbrambene snage su napale aerodrom Savaslejka u Nižnjenovgorodskoj oblasti Ruske Federacije, prenijeli su danas ukrajinski mediji pozivajući se na Facebook objavu Generalštaba ukrajinskih oružanih snaga.
U saopštenju je navedeno da su u noći 9. juna jedinice ukrajinskih snaga za specijalne operacije u sadejstvu sa pripadnicima drugih rodova ukrajinske vojske napali aerodrom Savaslejka, prenosi "Ukrinform".
Oborena dva aviona
Ukrajinska vojska saopštila je danas da je u noći napada onesposobila dva aviona na ruskom aerodromu Savaslejka.
"Prema preliminarnim informacijama, pogođena su dva neprijateljska aviona, najvjerovatnije MiG-31 i Suhoj-30/34" navodi se u saopštenju ukrajinske vojske na aplikaciji Telegram.
Ruska vojska koristi aerodrom Savaslejka za udare na teritoriju Ukrajine, a ruski lovci MiG-31K koji nose balističke rakete vazduh-zemlja "kinžal" redovno poleću sa ovog vojnog aerodroma, navodi ukrajinska agencija, a prenosi "24Sedam".
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.