Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019.

Amerikancima pripala drama protiv Turaka

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država savladali su Tursku uz dosta muke nakon produžetka, rezultatom 93:92.

Amerikanci su vodili tokom većeg dijela meča, imali su i +15 sredinom druge četvrtine, ali su potcijenili rivala.

Borbeni Turci postepeno vraćaju meč u egal u narednom kvartalu, a potom sjajnom serijom koševa sa distance preokreću rezultat u posljednjem minutu.

Ersan Iljasova prvo polaže za 79:79, a potom krade loptu. Osman ne pogađa trojku, ali Iljasova "odbojkom" ubacuje loptu u koš iz ofanzivnog skoka za 81:79.

Amerikanci su imali desetak sekundi za napad, loše su ga organizovali, na kraju Tejtum pokušava očajnički za tri poena, promašuje, ali ga tragičar Osman faulira bukvalno uz zvuk sirene.

Međutim, bek Boston Seltiksa pogađa samo dva od tri penala pa meč odlazi u dodatnih pet minuta.

Trojkom Mahmutolua Turska stiže do 89:84 sredinom produžetka, ali Voker brzo vraća SAD u egal.

Nakon greške Iljasove, Tejtum preokreće na 91:89, na 1:50 prije kraja. Uslijedila je serija promašaja s obje strane, da bi na ulasku u posljednji minut Osman poentirao uz dodatno bacanje za preokret na 92:91.

Uslijedili su promašaji i greške sa obje strane, Tarner gubi loptu na devet sekundi prije kraja, a Heris dobija nesportsku ličnu.

Međutim, Turci kao da su se uplašili pobjede. Balbaj promašuje oba slobodna bacanja, a potom i Osman, na manje od deset sekundi prije kraja.

Tejtum hvata loptu, a Tunčer žestoko faulira Midltona. Smart se u međuvremenu povrijedio, a njegov saigrač pogađa oba penala za novi preokret na 92:91, na 2,1 sekundi prije kraja.

Saridža uzima tajm-aut i sprema posljednju akciju na meču. Loptu dobija Iljasova, koji pokušava sa skoro 10 metara, ali nije bio ni blizu.

Amerikanci su se izvukli i zabilježili drugu pobjedu u Grupi E.