Finci nakon dva produžetka pobijedili Poljsku

Reprezentacija Finske pobijedila je poslije dva produžetka Poljsku sa 90:87, a heroj je bio mladi Lauri Markanen.

Domaći igrači su ponovo priredili uzbudljivu utakmica svojim navijačima u "Helsinki areni".

Heroj Finaca bio je 20-godišnji Lauri Markanen koji je u ključnim trenucima pogađao i tako spasavao svoju reprezentaciju.

Poljaci su na minut ipo imali čak devet poena prednosti, ali su Finci uspeli timskom igrom da se vrate i smanje samo na -2.

Gosti su imali prednost od 66:64 na deset sekundi do kraja regularnog dijela utakmice, ali je onda na scenu stupio Markanen, koji je snažno zakucao loptu i donio izjednačenje, pa se ušlo u produžetke.

U nastavku, dvojkom Ej Džej Slotera gosti ponovo dolaze do prednosti, a pogađajte Markanen je ponovo bio na visini zadatka. Mladi igrač Čikaga je pogodio iz "fadeaway" i ušlo se u novi produžetak.

A tamo, Finci su bili bolji i na kraju zasluženo slavili. Tokom cijelog meča videli smo ujednačenu igru, a sjajnom završnicom Finci dolaze do drugog trijumfa.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Lauri Markanen koji je ostvario učinak od 27 poena i devet skokova. Odličan je bio i Koponen koji je meč završio sa 21 poenom i sedam uspješnih dodavanja.

U poraženom sastavu Vačinski i Sloter su ubacili po 18 poena, dok je Ponitka ubacio 14.

Markanen je pored zasluga za trijumf nad Poljskom, bio najzaslužniji i za pobjedu u prvom kolu protiv Francuske.