Francuzi se razigravaju, samljeli Islanđane

Košarkaši Francuske deklasirali su Island u trećoj utakmici grupne faze Evrobasketa.

Pjetlovi su Islanđane savladali rezultatom 115:79 (29:25, 20:17, 37:14, 29:23).

Island se odlično držao u prvoj dionici meča. Čak su nekoliko puta imali prednost, ali je pred kraj četvrtine Francuska uspjela da napravi prednost i u drugu četvrtinu uđe sa četiri poena viška.

Tamo je prednost nastavila da raste i u jednom momentu je iznosila +13. Ipak Islanđani su bolje odigrali kraj poluvreman i smanjili zaostatak na sedam poena.

Međutim, treća dionica je priča za sebe. To je možda i najbolji period Francuskih košarkaša u prve tri utakmice. Iz napada u napad prednost je stalno rasla, i već tada je bilo jasno da je utakmica riješena.

U posljednju četvrtinu pjetlovi su ušli sa visokih 30 poena prednosti (86:56), ali se nisu zaustavljali iako su malo usporili. Posljednju dionicu otvaraju sa 6:0 za maksimalnih +36, i do kraja meča su čuvali tu prednost za konačnih 115:79.

Ovo je druga pobjeda Francuske u tri meča, dok se Island zakucao za dno tabele sa tri poraza.