Košarkaši Rusije u Istanbulu slomili Turke

Košarkaši Rusije pobjedom su započeli Evropsko prvenstvo.

U prvoj utakmici savladana je Turska rezultatom 73:76 (15:20, 18:16, 18:19, 22:21).

Kao što može da se vidi po četvrtinama utakmica je bila poprilično teška i neizvjesna. Turci su bolje otvorili utakmicu. Vodili su do polovine prve četvrtine, ali onda Rusi preokreću rezultat u svoju korist.

U drugu četvrtinu su ušli  sa pet poena prednosti, da bi tamo ta prednost nastavila da raste. U drugoj četvrtini Rusi su imali maksimalnih +10, ali su se turski igrači brzo sabrali i smanjili do kraja dionice na tri poena zaostatka.

Velika borba viđena je i u trećoj četvrtini. Domaćini su se vratili na egal srediom perioda, ali su košarkaši Rusije ponovo vezali nekoliko pena i u zadnju četvrtinu ušli sa četiri poena viška.

Odlučujući period su Trci riješili u svoju korist, ali do preokreta i pobjede nisu mogli.