Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019.

Nigerija deklasirala Južnu Koreju za treće mjesto

Košarkaši Nigerije savladali su Južnu Koreju u posljednjem kolu grupe B na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Nigerijci su slavili visokim rezultatom 108:66.

Južna Koreja se držala samo prvu dionicu u kojoj je na kraju bilo "samo" dva razlike za Nigeriju.

Međutim, Nigerijci u nastavku dodaju gas i prosto počinju da "melju" protivnika. Već na poluvremenu je bilo +18 (49:31).

Ni u nastavku se situacija nije ništa promijenila. Košarkaši Nigerije su nastavili da uvećavaju prednost, pa je krajem treće dionice bilo jasno ko će izaći kao pobjednik.

I posljednja četvrtina pripala je Nigeriji u kojoj je dala 13 poena više od protivnika i dodatno ovjerila pobjedu.

Nigerija je ovom pobjedom obezbijedila treću poziciju u grupi, ali nema šanse za prolazak dalje, jer Argentina i Rusija imaju po dvije pobjede i u međusobnom duelu odlučuju o pobjedniku grupe, odnosno drugom mjestu.