Španci nastavljaju da melju, poigrali se sa Česima

Španski košarkaši ostvarili su i drugu ubjedljivu pobjedu na Evrobasketu.

Ovog puta skalp su skinuli Česima i to rezultatom 56:93 (14:33, 9:23, 15:20, 18:17).

Česi su u meč ušli sa prednošću koju su držali samo prvih nekoliko minuta, ali onda su se Španci sabrali i krenuli da melju protivnika. Već tada se dalo naslutiti ko će, i na koji način izaći kao pobjednik iz ovog meča. Nakon što su preokrenuli (7:8) Španci su protivnicima dozvolili da do kraja četvrtine postignu samo sedam poena, a svoje napade su sjajno završavali.

Ni druga četvrtina nije ništa bolja bila za Češke igrače, čemu svjedoči rezultat sam po sebi. Česi nisu mogli da zaustave furiju pa je zaostatak konstanto rastao. Do kraja poluvremena minus Čeha je iznosio 33 poena.

Najefikasniji je bio Pau Gasol sa 26 poena, pogodio je osam od devet šueva iz igre, imao 7/7 sa penala, na to dodao osam skokova, dvije assitencije i jednu blokadu za ukupan indeks korisnosti 35.

Riki Rubio bio je jedini dvocifreni sa 17 poena, dok je Viliju Enrngomez zabilježio devet poena i deset skokova a zanimljivo je da su se svi Španci koj su igrali upisali u strijelce.

Kod Čeha jedini dvocifren Maertin Križ sa 11 poena.