Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019.

Srbija "pomela" Portoriko, četvrta pobjeda na SP

Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je Portoriko rezultatom 90:47 (23:14, 26:12, 22:13, 19:8) na startu druge fazu takmičenja na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Aktuelni evropski, svjetski i olimpijski osvajači srebrne medalje dominantnom igrom i bez velikih problema savladali su Portorikance, a tom pobjedom samo su korak bliže četvrfinalu.

U četvrtom trijumfu srpskih košarkaša na ovogodišnjem SP, najefikasniji je bio Nemanja Bjelica sa 18 poena i šest skokova.

Pratila ga je centarska linija, gde je Boban Marjanović upisao16 poena, a Nikola Jokić zabilježio je dabl-dabl sa 14 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Dvocifren je bio i Stefan Birčević sa 12 poena i Marko Gudurić sa dva manje.

Naredni meč Srbija igra protiv Španije u nedjelju od 14.30 po srednjeevropskom vremenu.

Prva četvrtina

U dobrom ritmu je Srbija odigrala prvu dionicu, napadački fokus je bio uglavnom usmjeren na centre, dok je u defanzivnom dijelu bilo određenih problema u napadima Portorika sa krilnih pozicija i iz 1 na 1 situacija.

Marjanović je upisao deset poena, Jović četiri asistencije, a Birčević tri skoka.

Na drugoj strani petorica igrača su upisala po koš, a Ajzea Piniero je imao četiri poena.

Druga četvrtina

Selekcija Srbije je prvih 20 minuta završila sa velikom razlikom, a selektor Đorđević je lijepo rasporedio minutažu gotovo svim igračima, pošto se na parketu nije pojavio samo Nikola Milutinov.

I dalje je najefikasniji bio Marjanović, sa onih deset poena iz prve četvrtine, Bjelica je sa tri trojke stigao do devet poena, a raduje i činjenica da je proradio šut Gudurića.

Jović je i dalje najbolji asistent sa pet uspješnih dodavanja, dok je Jokić zabeležio osam poena i šest skokova.

Na drugoj strani je Ajzea Pineiro upisao šest poena, a Đan Klavel pet.

Treća četvrtina

Srpski košarkaši su odigrali sjajnu treću četvrtinu i povećali razliku u odnosu na protivnika, koji je u drugo poluvrijeme ušao sa daleko manje energije.

Bilo je momenata u kojima su se "orlovi" zaigrali na terenu, pa su kao rezultat stigli i pojedini prazni napadi, ali je na kraju sve ponovo došlo na svoje, prije svega zbog odbrane koja nije popuštala.

Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 71:39 za Srbiju.

Četvrta četvrtina

"Orlovi" su nastavili da melju protivnika i stigli su do viška od 40 poena - 83:43.

I posljednju dionicu Srbija je otvorila čvrstom odbranom, ali je u napadu bilo nekoliko loših rješenja, prije svih greške je pravio Vasilije Micić.

Srbija je uspješno privela utakmicu kraju i pobijedila 90:47.

Prethodno su izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su prvi dio turnira završili sa maksimalne tri pobjede.

Ranije je Srbija savladala ekipe Angole, Filipina i Italije, Španijom.