Turska lagano s Britanijom, Hrvati upisali drugi trijumf

Košarkaši Turske, jedni od domaćina Evrobasketa, upisali su prvu pobjedu nakon dva kola u grupi D.

Turska je u drugoj utakmici savladala Veliku Britaniju rezultatom 84:70 i došla do skora 1-1.

Turci su već na poluvremenu imali 13 poena prednosti koju su rutinski sačuvali u nastavku susreta.

Domaćina je predvodio Meli Mahmutolu sa 24 poena i 6 asistencija, a odlično ga je pratio Semih Erden sa 19 poena i 5 skokova. S druge strane, jedini raspoloženi u redovima britanske ekipe bili su Lorens i Olaseni sa po 15 poeni, dok je drugonavedeni imao i 14 uhvaćenih lopti.

Hrvatska je upisala i drugi trijumf, pošto je nakon Mađarske, pala i Rumunija, ovoga puta rezultatom 74:58.

Ovim rezultatom ekipa Aleksandra Petrovića je već izborila plasman u osminu finala, a sada će se boriti za što bolju poziciju u grupi C.

Ipak, nije dobro počelo jer su Rumuni počeli serijom 10:0, ali su 'Kockasti' uzvratili sa 12 uzastopnih poena i preuzeli kontrolu. Do kraja prve četvrtine rezultat je iznosio 20:12 i Hrvati se više nisu osvrtali.

Bojan Bogdanović je s 21 poenom predvodio Hrvatsku, Dario Šarić ubacio 10 poena, dok je s druge strane Vlad Moldoveanu s 14 poena bio najefikasniji u Rumuniji.

Koliko je Bogdanović bio dominantan pokazuje podatak da je u 13. minutu postigao svoj 16. poen, koliko je u tom trenutku imala čitava protivnička ekipa.

Nakon dva kola po dvije pobjede u grupi C imaju Hrvatska i Španija, po pobjedu i poraz Crna Gora i Češka, a dva poraza Rumunija i Mađarska.

U 3. kolu Hrvatska će u ponedjeljak od 16.45 sati igrati protiv Crne Gore.