Svjetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019.

Vučević ponovo najbolji u pobjedi Crne Gore

Košarkaška reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu protiv Irana rezultatom 89:77.

Crnogorci su pobijedili Iran u kineskom Jangdžuu u pripremi za Mundobasket u toj zemlji.

Iranci su se dobro držali tokom prve četvrtine, ali ubrzo pali. Crna Gora se početkom drugog poluvremena odlijepila na 56:37 i povratka za Iran nije bilo. Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je NBA centar Nikola Vučević sa 17 poena, a pratili su ga Marko Todorović sa 13, odnosno

Suad Šehović sa 12 poena. Bojan Dubljević i Nikola Ivanović su dodali po deset.

Crna Gora će se na Mundobasketu takmičiti u grupi F, gdje će se boriti sa Grčkom, Brazilom i Novim Zelandom za prolaz u narednu fazu.

Reprezentacija Filipina, direktni protivnik Srbije (uz Italiju i Angolu) u grupnoj fazi Mundobasketa, pobijedila je australijski klubb Adelejd 36ers rezultatom 92:83.

Najbolji kod Filipinaca bio je momak rođen u SAD Andrej Bleč, koji je "flertovao" sa tripl-dablom i imao 19 poena, 18 skokova i devet asistencija.

Njega su pratili Džapet Agilar sa 17 i Si Džej Perez sa 12 poena, a na drugoj strani istakao se Ramon Mur sa 16.

Svjetsko prvenstvo u Kini počinje 31. avgusta.