Kalifornijski službenici za divlje životinje pokušali su namamiti medvjeda ispod kuće jednog muškarca iz Altadine, ali su na kraju uhvatili pogrešnog medvjeda.
Ken Džonson je u novembru otkrio da je životinja koja je posjećivala njegov posjed barem od aprila medvjed koji se uselio u prostor ispod njegove kuće, pa se za pomoć obratio Kalifornijskom odjelu za ribu i divlje životinje.
Zvaničnici CDFW-a rekli su da državni medvjedi vole pronaći ugodno mjesto za stvaranje svojih jazbina u ovo doba godine.
"Nažalost, čini se da je ovo ono što je taj medvjed potencijalno pronašao ispod kuće vlasnika kuće u prostoru ispod kuće", rekao je predstavnik CDFW-a Kort Kloping za "CBS Los Angeles", navodi "Upi".
Još je dodao:
"To je nesretno. Želimo vidjeti medvjede u šumi, a ne u kućama ljudi."