Lider SNSD-a Milorad Dodik i lider SDA Bakir Izetbegović prije dva dana su imali telefonski razgovor do kojeg je došlo nakon što je Bakir u intervjuu Federalnoj TV "zaprijetio" Dodiku, poručujući da je najveća štetočina u BiH i da se mora ukloniti iz politike. Dodik je odgovorio preko "X" (bivši Tviter), navodeći da je pozvao Bakira da mu kaže u čemu je njegov problem i da je Bakir rekao da će ga pozvati u 13 časova.
"Tokom nervoznog telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nemušto branio i pravdao nekim uopštenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti izrečeno sinoć kad je pozvao da me sklone nekom silom", iksnuo je, između ostalog, Dodik nakon famoznog telefonskog razgovora.
Na "X" se potom oglasio Bakir, koji je potvrdio da je "odgovorio na Dodikov nervozni telefonski poziv".
"Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora. S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi", napisao je Bakir.
Pošto Dodik iz nekog razloga ne želi da objavi snimak razgovora, možda i iz straha da zbog neovlaštenog snimanja ne dođe na udar "nezavisnog sarajevskog pravosuđa", ekskluzivno objavljujem stenogram razgovora koji kao da nije izmišljen.
MILE: Alo, đe si, Bake? (u pozadini zuji usisivač)
BAKIR: Eee, zdravo, Mile. Evo vozim. Aj, ako nije hitno, zvaću te oko jedan kad dođem kući. Snimiće me neka kamera kako pričam na telefon, pa eto belaja. (u pozadini Sebija dobacuje: "Poselami ga, poselami ga")
MILE: Dobro, dobro. Nije ništa hitno. Htio sam malo da se čujemo, aj javi se. (u pozadini i dalje zuji usisivač)
Oko 13 časova
BAKIR: Alo, Mile. Evo me po dogovoru. Šta ima, kakav si? (u pozadini zuji klima)
MILE: Dobar, samo udarila vrućina u p... materinu. Najbolje nikud ne izlaziti, a ovi moji ne znaju ništa bez mene, pa stalno 'odam po nekim godišnjicama. Šta ima kod tebe, kako ti je Sebija? (u pozadini zuje dva usisivača)
BAKIR: Dobro mi je Sebija, šućur Alahu. Riješila je ono oko diplome, pa su je malo ostavili na miru. Hoćemo da odemo negdje na more, njoj odgovara more zbog kože, al' nismo nigdje rezervisali. Evo je baš traži gdje bismo mogli. (u pozadini kaplje česma)
MILE: I meni odgovara more zbog psorijaze, al' nemam kad otići. Najvjerovatnije ću pobjeći jedno sedam dana na Kipar kad potpišem one kompenzacione liste. Mogli ste ti i Sebija sa mnom i sa Snježom. Sad ne ide nikakvo obezbjeđenje ni sa mnom, ni s tobom, pa ćemo biti na miru. (u pozadini se čuje: "Đedeeee, seka me grebe")
BAKIR: Mogli smo, vala. Nije Kipar skup, jel' de? (u pozadini Sebija vrti glavom)
MILE: Nije onaj sjeverni dio đe su tvoji, al' tamo niko ne ide, hahahahahahaha. (u pozadini se čuje prskanje vode)
BAKIR: Ne možeš ti da ne podbodeš, crko bi! Javiću ti za more kad vidim sa Sebijom. Kako je tebi Snježa, kako su ti djeca, unučad? Vidim mali dobro gura, aa. (u pozadini Sebija klima glavom)
MILE: Snježa k'o Snježa, stalno nešto pere i čisti po kući. Evo je dva usisivača upalila, izludi me. Unučad su Igor i Gorica doveli kod nas, eno ih skaču. K'o djeca, ne znaju da im nikad neće biti ljepše neg' sad. A Igor mi je zasad dobar. Moram paziti samo da se ne upetlja u nešto s kim ne treba, al' zasad je dobar. Kako tvoji, ćerka ti se razvela, je li?! Izvini, znaš da se ja ne miješam u te stvari, al' čim prekinem žena će me prvo za to pitati. (u pozadini Snježa klima glavom)
BAKIR: Ma nisam ja ni bio za to da se ona uda za onog, onog... Mhm. Al' šta ću. Ponudio se Tajip za kuma i kako ću odbiti. Razvela se, pa se razvela, ni prva, ni zadnja (u pozadini se Sebija mršti)
MILE: Ma jašta. Razvela se i moja Gorica, pa šta joj fali. Udala se opet, puna kuća djece i dobro. Nego, rekli su mi da si bio na Federalnoj, pa sam nešto tvitn'o, a iskreno ne znam ni šta si pričao, hahahahahaha. (u pozadini se čuje dječja galama)
BAKIR: Ma ništa naročito. Ono naše standardno, znaš. Vidio sam da si tvitn'o, odgovorio sam ti. (u pozadini se čuje mujezin)
MILE: Ma ja, standardno, vidio sam. (u pozadini se čuje: "Tup, aaaaaaaa")
BAKIR: Šta se to čuje kod tebe? (u pozadini Sebija ćuli uši)
MILE: Ma ništa, up'o mali, pa dreči. (Okreće se i govori unuku: "Nek je, 'oćeš ti skakati. Ne dreči se, nije ti ništa. Aj nek' te baba ljubi"). Bake, aj onda čujemo se za more kad vidiš sa Sebijom. Odoh uzeti malog, neće prestati da plače dok ga ja ne uzmem. (u pozadini se čuje traktor)
BAKIR: Eeej, da te pitam samo. Kako je Vučić, vidim da se viđate. (u pozadini Sebija prevrće očima)
MILE: Joooj, ne pitaj me. Nit' s njim, nit' bez njega, eto kako. (u pozadini muk)
BAKIR: Aj čujemo se, poselami Snježu. (u pozadini Sebija klima glavom)
MILE: Hoću. Aj čujemo se, posel... pozdravi i ti Sebiju. (Ostavlja telefon i okreće se ženi: "Hoćeš li više isključiti te usisivače, ubio ih Bog dabogda)
P.S. Većina razgovora partijskih lidera iza leđa javnosti liči na ovaj izmišljeni stenogram. Ko ne vjeruje neka pogleda njihove imovinske kartone.