Rukomet

Hrvatska remizirala sa Danskom, u igri za četvrtfinale je drži teorija

Hrvatska rukometna reprezentacija nije mogla do pobjede u susretu drugog kruga Svjetskog prvenstva protiv Danske. Remizirali su 32:32.

Ekipa Hrvoja Horvata odigrala je odličnu utakmicu protiv aktuelnih svjetskih prvaka, ali ostala je malo kratka za pobjedu.

Danci su bili veliki favorit u ovom meču, ali susret uopšte nije izgledao tako, jer su "kauboji" bili potpuno ravnopravni od prvog do posljednjeg minuta.

Čak su u prvom poluvremenu imali četiri gola razlike, ali se negdje od 40. minuta sve do samog kraja igralo gol za gol.

Dugo su Hrvati imali gol viška, a u završnici su Danci imali dva vođstva, ali su oba puta stigli odgovori u završnim minutama utakmice.

U selekciji Danske Pitlik je imao devet, a Hansen osam golova, dok je kod Hrvata Sipić imao devet, a Glavaš osam pogodaka.

Na kraju Danci su stigli do petog, a Hrvati do trećeg boda u grupi 4.

Ovim remijem "kauboji" su smanjili šanse za četvrtfinale i u igri ih drži tek luda teorija.

Hrvatska sad mora dobiti i Bahrein i Belgiju, a onda joj je u prvoj varijanti potrebna senzacija Bahreina protiv Egipta ili SAD-a protiv Danske.

U drugoj varijanti Hrvatska može proći ako Egipat pobijedi Dansku pa bi odlučivala ukupna gol-razlika između Danske i Hrvatske.

Danci tu ipak trenutno bolje stoje (+30 naspram +9 Hrvatske).