Španija i Švedska grabe ka četvrtfinalu

Rukometaši Španije savladali su ekipu Poljske 27:23 u okviru prvog kola Grupe 1 na Svjetskom prvenstvu.

Tim Poljske je ovim porazom izgubio i teoretsku šansu za dalji tok turnira.

Švedska je pobijedila Mađarsku 37:28 i ovim trijumfom se približila četvrtfinalu, budući da je usamljena na prvom mjestu Grupe 2.

Poljska je igrala sa imperativom pobjede i uprkos velikoj podršci u Krakovu nisu uspeli da pariraju Španiji koja je ostvarila prvu, odnosno četvrtu uzastopnu pobjedu na Svjetskom rukometnom prvenstvu.

Domaćin šampionata se držao u prvom poluvremenu, a nakon 30 minuta igre Poljska je imala gol zaostatka u odnosu na Španiju, 16:15.

U nastavku utakmice Španija je nastupila furiozno i na kraju trijumfovala.

Deset igrača Španije se upisala u strijelce, a najefikasniji su bili Fernandez Perez, Aleks Dujšebajev i Treho sa po četiri gola.

Švedska je napravila veliki korak ka četvrtfinalu, jer je deklasirala Mađarsku i nastavila pobedničku seriju na Svjetskom prvenstvu, 37:28.

Hampus Vane je sa devet golova predvodio selekciju Švedske do trijumfa nad Mađarskom, a Lagergen i Johanson sa po šest pogodaka.

Kod Mađara najbolji je bio Mikloš Rosta sa sedam golova.