Svijet

Lašet kritikovao SAD zbog povlačenja iz Kabula

Lašet kritikovao SAD zbog povlačenja iz Kabula
Foto: Tanjug/AP arhiva | Lašet kritikovao SAD zbog povlačenja iz Kabula
Tanjug

BERLIN - Kandidat vladajuće CDU/CSU za njemačkog kancelara, Armin Lašet, kritikovao je SAD zbog povlačenja sa aerodroma u Kabulu.

Lider CDU rekao je, u obraćanju na otvaranju Akademije za međunarodnu politiku pokrajine Severne Rajne Vestfalije u Bonu, da je "vazdušni most“ tako dobra ideja.

"Amerikanci su nas već jednom prije 70 godina spasili 'vazdušnim mostom' u slobodnom Berlinu, i zato sam razočaran što se sada tako brzo povlače iz Kabula. Više od 10.000 ljudi čeka na aerodromu. Ne smijemo ih ostaviti na cjedilu“, poručio je on.

Lašet je zatražio da zemlje EU moraju u buduće biti u stanju da i bez SAD obezbjeđuju jedan takav aerodrom.

Najčitanije